pn-śr-pt: 7.30 - 19.00
wt-czw: 7.00 - 15.00

ul. Towarowa 35 lok. 106
00-869 Warszawa

kontakt@klinikabiorezonansu.pl
tel.: (22) 394 36 67; 601 718 448

ADHD (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder) i  ADD (ang. Attention Deficit Disorder) to grupa zaburzeń hiperkinetycznych charakteryzujących się wczesnym początkiem (zazwyczaj w pierwszych pięciu latach życia), brakiem wytrwałości w realizacji zadań wymagających zaangażowania poznawczego, tendencją do przechodzenia od jednej aktywności do drugiej bez ukończenia żadnej z nich oraz zdezorganizowaną, słabo kontrolowaną nadmierną aktywnością.

Przyczyny

Zespół nadpobudliwości ruchowej jest zespołem zaburzeń, najczęściej o podłożu genetycznym. Powszechnie jednak nadmierna pobudliwość jest błędnie diagnozowana jako ADHD z powodu inwazji pasożytniczej i/lub nadmiernego namnożenia się candida albicans, staphylococcus aureus.

Dziecko może być „przestymulowane” nadmiarem słodyczy i wykazywać typowe objawy zespołu nadpobudliwości. Cukry proste np. cukier stołowy, powoduje duże i gwałtowne wahania w stężeniu glukozy we krwi, co prowadzi do zmian nastroju i zmniejszenia koncentracji, większej drażliwości oraz niepokoju psychoruchowego. W konsekwencji dziecko takie nie może usiedzieć w jednym miejscu i „roznosi” wszystko dookoła.

Do powstania zespołu nadpobudliwości mogą się również przyczyniać alergie pokarmowe, w szczególności na mleko, gluten, pszenicę, jaja, soję oraz spożywanie żywności przetworzonej zawierającej izomery trans (hamburgery, frytki, pączki itp.), kakao, środki konserwujące i barwniki.

Wiele dzieci z zespołem ADHD nie toleruje salicylanów – naturalnych związków występujących w warzywach, owocach i innych produktach nieprzetworzonych.

W 2007 roku na Uniwersytecie Southhampton w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania, które potwierdziły zdecydowany związek pomiędzy spożywaniem barwników w kombinacji z konserwantem – benzoesanem sodu za napadami histerii, obniżeniem koncentracji, nadpobudliwością oraz reakcjami alergicznymi. Szkodliwe barwniki czyli tak zwana szóstka z Southampton to:

·  Tatrazyna (E 102);

·  Czerwień koszenilowa (E124);

·  Żółcień pomarańczowa (E110);

·  Azorubina (E 122);

·  Żółcień chinolinowa (E 104);

·  Czerwień Allura (E 129)

Diagnostyka i terapie

Jeśli Twoje dziecko ma zdiagnozowaną nadpobudliwość (ADHD,ADD), leczy się farmakologicznie lub jeśli podejrzewasz u swojego dziecka nadpobudliwość koniecznie wykonaj testy w kierunku obciążeń pasożytniczych, candidy, alergii pokarmowych, alergii na barwniki oraz środki konserwujące i salicylany.

Terapie w klinice biorezonansu zaczynają się od usuwania blokad i elektrosmogu. Stan organizmu przed właściwym usuwaniem obciążeń lub alergii poprawia również terapia czakr. Terapie właściwe uzupełniamy o specjalistyczne programy takie jak: wzmacnianie efektu serotoniny, wzmacnianie układu nerwowego, aktywizacja półkul mózgowych, odbudowa flory jelitowej, wspomaganie chorób o podłożu genetycznym.

Pracując na najnowszym urządzeniu Bicom Optima (a nie jego starej wersji Bicom 2000), mamy możliwość korzystania z dodatkowego kanału II, oraz  m.in. z niskich głębokich częstotliwości. W kanale II stosujemy dobroczynne substancje dla pacjenta wspomagające usuwanie toksyn, drobnoustrojów, metali ciężkich itp.

W trakcie terapii mamy możliwość zaprogramowania Bicom Chipa, który dodatkowo wzmacnia i przedłuża terapię.