pn-śr-pt: 7.30 - 19.00
wt-czw: 7.00 - 15.00

ul. Towarowa 35 lok. 106
00-869 Warszawa

kontakt@klinikabiorezonansu.pl
tel.: (22) 394 36 67; 601 718 448

Szacuje się, że na bezsenność cierpi około 1/3 społeczeństwa. Niestety tylko znikoma część się leczy. A prawidłowy sen jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia. Podczas snu odbywa się odnowa komórek, systemu kontrolującego przemianę materii, wzmaga się produkcja hormonów i tworzenie się białek a także utrwalamy sobie to czego się nauczyliśmy.

Kiedy bezsenność staje się chorobą

Każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu nieprzespana noc. To żaden dramat. Jeśli jednak stan taki utrzymuje się przez co najmniej trzy kolejne tygodnie to mówimy już o chorobie.

Przyczyny bezsenności

Przyczyny bezsenności mogą być różne. Najczęściej są nimi stres, praca przy komputerze do późna, obciążenia toksynami, grzybami, zakażenia patogenami oraz brak substancji odżywczych.

 U naszych pacjentów często obserwujemy zakażenie wirusem Epstein-Barr mogące współistnieć z glistami oraz przywrami w przewodzie pokarmowym.

Leczenie bezsenności

Zalecamy wykonanie diagnostyki obciążeń organizmu i/albo przeprowadzenie terapii za pomocą aparatu Bicom Optima (będącego najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do biorezonansu na świecie).

Urządzenie generuje właściwe fale elektromagnetyczne i częstotliwości pomagające w problemach bezsenności oraz dodatkowo wzmacniające odporność organizmu.

Zwykle zaleca się terapie składającą się z 10 zabiegów, choć każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

 Terapia nie wpływa na wchłanianie przyjmowanych przez pacjenta leków oraz nie wiąże się z potrzebą przerwania leczenia farmakologicznego.